RUUKKIGOLF | BRUKSGOLF

25_5_RUG_slideshow_2 25_5_RUG_slideshow_1 2018_RUG_slideshow_3 25_5_RUG_slideshow_3 2018_RUG_slideshow 2018_RUG_slideshow_4x 2018_RUG_slideshow_7x 2018_RUG_slideshow_2

HIEKKAMÄENTIE 100 /
SANDBACKAVÄGEN 100
10420 POHJANKURU / SKURU
PUH / TEL 019-245 4485

KENTTÄ  SULJETTU
RANGE SULJETTU
PAR-3 SULJETTU
GOLFAUTOT  ei sallittu

CADDIEMASTER
Suljettu 
Puh/ Tel. 019 - 245 4485
toimisto(at)ruukkigolf.fi

TOIMISTO
ma-pe 9-15
(vain puhelimitse 0443597459)
toimisto(at)ruukkigolf.fi

RAVINTOLA
Suljettu 

 

viiva moduli

SEURAA MEITÄ / FÖLJ OSS

flickr icon   instagram icon   fb icon

viiva moduli

RAVINTOLA 

Suljettu

viiva moduli

viiva moduli

SÄÄ / VÄDERRuG saa

viiva moduli

RUUKKIGOLFIN
PÄÄYHTEISTYÖKUMPPANIEkenäsEnergi

viiva moduli

ajankohtaista banner

K-SUPERMARKET KARIS - KARJAA KEVÄTSCRAMBLE

Kauden avaustapahtumaa vietettiin lauantaina 5.5 perinteisin menoin. Aamulla ennen kilpailua toimitusjohtaja Nina Sampakoski toivotti läsnäolijat sekä pelaajat tervetulleiksi. Sen jälkeen seuran puheenjohtaja Markus Larkimo yhdessä Ninan kanssa nostivat seuran lipun tankoon.

Kun entinen kapteeni Juha Saaristo oli luovuttanut seuran kapteeninviirin uudelle kapteenille, Sören Isakssonille, oli vuorossa kauden avauslyönnit jotka kunnioitettavalla tavalla suoritti seuran naiskapteenimme Lotta Fiskars sekä kapteenimme Sören Isaksson.

Kauden avauskisaan, jonka sponsori oli K-Supermarket Karis – Karjaa, otti osaa yhteensä 34 paria eli 68 pelaajaa. Avauskisan pelimuoto oli kahden hengen scramble 25% tasoituksella yhteenlasketusta tasoituksesta.
Päivän voittajapari oli Timo Siro & Kari Kumpulainen tuloksella 63 netto. Toiseksi nettotuloksella 64 sijoittuivat pari Magnus Henriksson & Thomas Ekroth ja kolmanneksi sijoittuivat samalla nettotuloksella Satu Huotari & Päivi Elo.
Kilpailu päästiin pelaamaan erittäin hyvässä ja aurinkoisessa säässä.

Kiitokset kenttähenkilökunnalle siitä, että kilpailu päästiin pelaamaan erinomaisen hyvässä kunnossa olevalla kentällä.


Kilpailun voittajapari Timo Siro & Kari Kumpulainen palkintojenjaossa