Yhteystiedot

Ruukkigolf
Hiekkamäentie 100
10420 POHJANKURU

Caddiemaster
019-245 4485
toimisto@ruukkigolf.fi

Aukioloajat

Ruukkigolf:
Suljettu | Golfautot:EI sallittu
Par 3:
Suljettu
Range:
Suljettu | Suljettu tältä kaudelta, lyöminen omilla palloilla sallittu.
Caddiemaster:
Suljettu
Toimisto:
Ark 10:00-14:00 . vain puhelimitse
Ravintola:
Suljettu

Ruukkigolf Ry

Markus Larkimo
Puheenjohtaja
p. 0400 794045
markus.larkimo@outlook.com

Hannu Metsola
Kilpailutoimikunta

Taru Röman
Juniorotoimikunta

Sören Isaksson
kapteeni

Kristian Toivio
Senioritoimikunta

+ Tuija Elomaa, Albin Söderlund, Markus Merenmies, Päivi Peltola


RYn TAVOITTEET

  • Annetaan kaikenikäisille kiinnostuneille mahdollisuus tutustua golfiin.
  • Annetaan jäsenille mahdollisuus oppia pelaamiseen liittyvät tekniset taidot sekä oppia etikettiä ja sääntöjä ja niiden noudattamista.
  • Tarjotaan mahdollisuudet kehittyä golfarina sekä kilpailu- että harrastusmielessä eri ikäryhmissä.Kehitetään jäsenten viihtyvyyttä ja pysyvyyttä ajamalla jäsenten etuja ja huolehtimalla golfkentän ja muiden alueella olevien liikuntapaikkojen sekä klubitilojen siisteydestä.
  • Järjestetään kentän hyväksi erilaisia talkoita.
  • Järjestetään aktiivisten monipuolisten toimikuntien myötä harjoituksia, koulutusta, kilpailuja ja muuta seuratoimintaa.
  • Säilytetään imago perhekenttänä pitämällä maksut edullisina perheen junioreille ja panostamalla junioritoiminnan kasvuun ja pysyvyyteen sekä antamalla junioreille mahdollisuudet kehittyä kilpagolfareina.
  • Annetaan jäsenille mahdollisuus vaikuttaa seuran ja kentän kehittämiseen palautteiden ja mielipidekyselyjen avulla.
  • Annetaan informaatiota seuran ja kentän toiminnasta.
RUUKKIGOLF RY 2020
Nimi Sähköposti Puhelin
Markus Larkimo, pj markus.larkimo@outlook.com 0400 794045
Markus Merenmies (varapj) markus@merenmies.net 050 372 5631
Päivi Peltola pinjainen@hotmail.com 050 5458 358
Kristian Toivio kristoivio@hotmail.com 044 045 3980
Sören Isaksson sorenis@2me.fi 044 326 0853
Hannu Metsola h_metsola@hotmail.com 040 185 5771
Albin Söderström albin.soderstrom@ktab.fi 044 744 0445
Tuija Elomaa tuija.elomaa@gmail.com 040 519 0514
Taru Röman
Nina Sampakoski, sihteeri toiminnanjohtaja
taru.roman@gmail.com
nina.sampakoski@ruukkigolf.fi
 044 558 2058
044 359 7459

Ryn säännöt2012