Yhteystiedot

Ruukkigolf
Hiekkamäentie 100
10420 POHJANKURU

Caddiemaster
019-245 4485
toimisto@ruukkigolf.fi

Aukioloajat

Ruukkigolf:
Kesägreenit | Golfautot: sallittu
Par 3:
Auki
Range:
Auki | Suljettu tiistaisin klo 7-11, huolto
Caddiemaster:
Ark 8:00-18:00 vkl 8:00-18:00.
Toimisto:
Ark 10:00-16:00 .
Ravintola:
Ark 8:00-19:00 vkl 8:00-19:00.

Ruukkigolf Ry

Markus Larkimo
Puheenjohtaja
p. 0400 794045
markus.larkimo@outlook.com

 

Sture Fiskars

Taru Röman

Lotta Fiskars, Lady kapteeni

Sören Isaksson, kapteeni

Kristian Toivio

Jari Laiho 

+ Albin Söderlund, Markus Merenmies, Päivi Peltola


RYn TAVOITTEET

  • Annetaan kaikenikäisille kiinnostuneille mahdollisuus tutustua golfiin.
  • Annetaan jäsenille mahdollisuus oppia pelaamiseen liittyvät tekniset taidot sekä oppia etikettiä ja sääntöjä ja niiden noudattamista.
  • Tarjotaan mahdollisuudet kehittyä golfarina sekä kilpailu- että harrastusmielessä eri ikäryhmissä.Kehitetään jäsenten viihtyvyyttä ja pysyvyyttä ajamalla jäsenten etuja ja huolehtimalla golfkentän ja muiden alueella olevien liikuntapaikkojen sekä klubitilojen siisteydestä.
  • Järjestetään kentän hyväksi erilaisia talkoita.
  • Järjestetään aktiivisten monipuolisten toimikuntien myötä harjoituksia, koulutusta, kilpailuja ja muuta seuratoimintaa.
  • Säilytetään imago perhekenttänä pitämällä maksut edullisina perheen junioreille ja panostamalla junioritoiminnan kasvuun ja pysyvyyteen sekä antamalla junioreille mahdollisuudet kehittyä kilpagolfareina.
  • Annetaan jäsenille mahdollisuus vaikuttaa seuran ja kentän kehittämiseen palautteiden ja mielipidekyselyjen avulla.
  • Annetaan informaatiota seuran ja kentän toiminnasta.
RUUKKIGOLF RY 2019
Nimi Sähköposti Puhelin
Markus Larkimo, pj markus.larkimo@outlook.com 0400 794045
Albin Söderström (varapj) albin.soderstrom@ktab.fi 044 744 0445
Päivi Peltola pinjainen@hotmail.com 050 5458 358
Kristian Toivio kristoivio@hotmail.com 044 045 3980
Sture Fiskars sture.f@luukku.com 050 365 9241
Sören Isaksson sorenis@2me.fi 044 326 0853
Jari Laiho laiho_jari@hotmail.com 040 575 9088
Markus Merenmies markus@merenmies.net 050 372 5631
Lotta Fiskars lotta.fiskars@luukku.com 041 448 3566
Taru Röman
Nina Sampakoski, sihteeri toiminnanjohtaja
taru.roman@gmail.com
nina.sampakoski@ruukkigolf.fi
 044 558 2058
044 359 7459

Ryn säännöt2012